Otel Otomasyonu >

Özellikle günümüz teknolojisinin gelmiş olduğu noktada otellerde ve tatil köylerinde , enerji giderleri ciddi boyutlara ulaşmıştır.Honeyhome,enerji verimliliği çerçevesinde Otel Otomasyonuna yaklaşarak enerji giderlerinde %20’lere varan tasarruflar sağlıyor.

Isıtma, Soğutma Otomasyonu

Özellikle otellerde, ısıtma soğutma en yüksek giderlerinden biridir. Klima santrallerinin, ısıtma kazanlarının, pompaların kontrolü, oda içlerin kontrolü ile birleştirilerek en yüksek seviyede tasarruf sağlanır. Tüm mekanlar ihtiyaç olduğu kadar ısıtılır veya soğutulur.

Aydınlatma Otomasyonu

Kontrollü bir aydınlatma tasarruf yanında konforu da berberinde getirir. Ortak mekan aydınlatmaları, dış aydınlatma ve oda iç aydınlatmaları kontrol edilir. Aydınlatma kontrolleri zaman saatlerine göre değil, ihtiyaç olarak lux değerlerine ve varlık sensörleri ile yapılır.

Sistem Monitoring

Otel yönetim sistemi, Otel kompleksinde değişik alanlara dağılmış bulunan mekanik-elektrik sistemlerin/tesisatların merkezden kontrolü, denetimi ve gözlemlenmesini sağlar. Tüm sisteme ait bilgilerin depolanmasına ve bu bilgilerin daha sonra işlenmesine, tasnifine izin verir. Honeyhome, Istanbul'daki merkezinden yüzlerce kilometre uzaklıktaki bina komplekslerine kurduğu sistemlere, internet aracılığıyla müdahale ederek sorunları yalnızca birkaç saat içinde çözüyor?

Yangın Sistemleri

Otellerde adresli yangın sistemleri kurulmaktadır. Merkezi izleme yapılabildiği gibi, otomasyon ile birlikte çalışması sağlanmaktadır.

Kamera Sistemleri

Otel kamera sistemleri gerek güvenlik gerekse izleme açısından otel yöneticilerine yardımcı olmaktadır.

Fidelio Entegrasyon

Otelerde kullanılan otel oda check in/out programına, tüm otomasyon, HVAC, aydınlatma v.s entegre edilir. Misafir geliş gidişine göre odalar otomatik olarak hazırlanır.

Enerji Saving Sistemleri

Otellerde önceden yapılan teknik incelemeler sonucunda oluşturulan çözümler ile yaklaşık olarak %20-25 oranında enerji tasarrufu sağlanmaktadır.