Güvenlik Sistemi >

Güvenlik Sistemleri: Günümüzde önemli bir unsur olan güvenlik sistemi de diğer sistemler gibi otomasyon sisteminin  bir parçasıdır.

Konut/Bina Güvenlik

Sis tem, adapte edilen manyetik kapı kontağı ,gaz algılama detektörü, duman algılama detektörü, ısı algılama detektörü ve su algılama detektörleri sayesinde evinizde oluşabilecek olası hırsızlık ,yangın, gaz kaçağı ve su basması durumlarında devreye girerek alarm sisteminin devreye girmesini ve uyarmasını sağlar.

Ayrıca bu istenmeyen durumlar gerçekleşirse, eğer yangın söndürme sistemi varsa devreye sokar yoksa tehlike anında elektrik, gaz, su şebekesini sisteminizi kapatarak oluşabilecek yine yangın ve patlama riskini önlemiş olur.

Çevre Güvenlik

Çevre güvenlik sistemleri yapılırken, birçok sistem, ürünü yada seçenek kullanılarak konutunuzun/binanızın çevresi kontrol altına alınır. Konutunuzun/binanızın yakınından sizden habersiz hiçbir şeyin geçmesine izin vermezseniz, güvenlik sisteminiz devreye girer alarm konumuna geçer ve sensörler sayesinde çalışır.

Bunlar başlıca;

Çevre Kamera İzleme Sistemleri
Pencere veya kapı etrafına takılan P.I.R. detektörler
Bahçe ya da otopark kapı girişlerine takılan en ufak hareket algıladığında bile aktif hale gelerek istenen ışıklarınızı yakan P.I.R.detektörler
Gözle görülmeyen Lazer ışınları ile çalışan Beam Bariyer Detektörler
Bahçe sınırlarında bulunan set veya çitlere döşenen basınç algılamalı fiber kablo sistemi