Enerji Paylaşım Sistemleri >

Honeyhome’un hizmetleri arasında ölçüm cihazlarının kurulumu, tüketim verilerinin toplanması ve sistem sahipleri için faturalama servisi de yer almaktadır. Buradaki amaç işletme giderlerini  azaltırken, kullanıcıların zamandan tasarruf etmesini sağlamaktır.

Merkezi sistem ile ısıtılan konutlarda her radyatöre monte edilerek bireysel bazda tüketim değerlerini kaydeden ısı payölçerler, dairelerin gerçek tüketim değerlerine göre gider paylaşımı yapılabilmesini sağlar.

Cihazlar, monte edildikleri radyatorlerin ısıl gücüne gore programlanır ve işletime alınan ısı payölçerler, tüketim değerlerini okuyucuya RF sistemi ile uzaktan iletirler..

Kollektörlü (mobil) sistemlerde tüketilen ısı miktarını giriş sıcaklığı, dönüş sıcaklığını sıcaklık sensörleri ile ve debiyi mekanik pervane aracılığı ile ölçerek her dairenin tükettiği ısı miktarını hesaplayan cihazlardır. 

Merkezi ısıtma sistemi kullanan apartman ve sitelerde de uygulanan payölçer, bir tür zaman programlı sayaçtır. Merkezi sistem ısınmanın en büyük problemi, evde  olmadığımız zaman harcanan yakıtın parasını vermek zorunda kalmaktadır. Payölçer sistemi sayesinde evinize gelen merkezi sistemi zaman programlamalı olarak kullanabilir, hem tasarruf eder hem de konforu yaşayabilirsiniz.

Honeywell payölçerin diğerlerinden en büyük farkı  bir ısı sayacı olmaktan çıkarak Akıllı Ev otomasyon sistemi ile birlikte kullanılabilmesidir. Böylece sayaç bir kez yapmış olduğunuz program sayesinde evinizin istediğiniz yeri istediğiniz zaman ısıtır, ay sonu yönetim tüketim bedellerini merkezi olarak bilgisayarına alınır ve sizlere fatura gibi bildirebilir.